Magyar Péter szerint az EP-képviselőség a világ „legnagyobb kamuállása” havi 20 ezer euróért, de azért most beülne az EP-be
Magyar Péter az európai parlamenti képviselőségről: „A legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért.”
A Tisza Párt alelnöke tavasszal, a választási kampány idején még tucatnyi interjúban és nyilatkozatban fogadkozott, hogy esze ágában sincs beülni az EP-be.
Július 16-án kedden ül össze az új Európai Parlament, a strasbourgi alakuló ülésre elutazott mások mellett Magyar Péter is, a Tisza Párt alelnöke és egyben újdonsült európai parlamenti képviselője.
Csakhogy – mint arra a Magyar Nemzet cikke is emlékeztet – a baloldali politikus számtalan alkalommal bizonygatta híveinek, eszébe sincs beülni az európai testületbe – magát egyszer sem említette potenciális EP-képviselőként; de azzal is kérkedett: a jövőben „piacról fog megélni”.
Majd jött június 9., az európai parlamenti választások napja; s ezt követően Magyar Péter már arról győzködte a támogatóit, hogy feltétlenül ki kell mennie Brüsszelbe, s hogy havonta körülbelül nyolc nap kint tartózkodást venne igénybe az EP-képviselői munka, amit egyébként korábban kamuállásnak titulált.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Péter az európai parlamenti képviselőségről: „A legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért.”
A Magyar Nemzet cikke szerint figyelemre méltó, hogy miközben Magyar a közösségi oldalán meghirdetett szavazásban a szimpatizánsaira bízta a hogyan továbbiról szóló döntést, nagyjából féltucatnyi további érvet sorolt fel amellett, hogy fel kell vennie az EP-mandátumot. Ellenérvként mindössze azt említette: sok követője nem szeretné, hogy kimenjen.
Nem meglepő, hogy a szavazás Magyar elképzelésének kedvezően zárult, s a politikus június végén erre hivatkozva is vette fel az EP-mandátumát.
Kapcsolódó vélemény
Drága egybegyűlt hívek! Aki erősen kapaszkodik abba a mondatba, hogy 8 napot lesz csak távol a messiás, az már most kezdje el elengedni ezt is. A biztonság kedvéért.
A baloldali politikus az Európai Néppárt (EPP) parlamenti frakciójába ül be; e frakció szeretné leginkább azt elérni, hogy Ursula von der Leyen ismételten bizottsági elnök legyen. Egyébiránt a július 16-19. között megrendezett plenáris ülésen megválasztják az EP elnökét, a háznagyi pozíciókról szintén döntés születik. A napirendi tervezetben még szerepel Ukrajna folyamatos uniós támogatásának megvitatása, valamint az állandó bizottságok és a parlamentközi küldöttségek számszerű összetételére vonatkozó szavazások, írja az EuroNews.
Kapcsolódó cikkek a Választás 2024 aktában.
A leginkább csak egyetlen politikusra épített formációkra szinte senki nem volt kíváncsi június 9-én, de egyelőre egyikük sem adta fel.
Brutálisan megerősödött az Európai Parlamentben az ex-kisantant, emellett is vannak hatalmas vesztesek és óriási nyertesek is. Kiszámoltuk, mutatjuk!
A bizottsági helyek kiosztásánál is kiderült: semmibe veszik a konzervatív szavazókat. Megint. Kiszámoltuk, megmutatjuk – vajon hány jobboldali szavazó kell ahhoz, hogy ugyanannyit „érjen” a szava, mint egy balos voksolónak?