„Meséljen ez a rózsakert az összetartozásról, magyar és magyar között, város és falu között, Budapest, a nemzet fővárosa és minden magyar település között” – hangoztatta.
Karácsony Gergely emlékeztetett, Budapest 150. születésnapján ültették el a rózsatöveket, és – mint mondta – a szépségén is túlmutató jelentéstartalommal szerették volna megtölteni ezt a kertet, mégpedig az összetartozás üzenetével.
Budapest az itt élőké, azoké a budapestieké, akik élik és éltetik ezt a várost mindennap, de Budapest azoké is, akik velük együtt tagjai a nemzet közösségének – mondta, majd azt hangsúlyozta: Budapest értük is felelősséggel tartozik.