Fontos szem előtt tartani, hogy akinek nincs személyiségzavara, egyszerűen csak nagyon lelkes a találkozás miatt – ilyen is van ám, épp ezért veszélyes ügyek ezek –, az könnyen elfogadja, ha visszajelzünk neki, hogy számunkra túl gyorsan történnek a dolgok, nagyobb fokozatosságra van szükségünk.
Ugyanis egy érett, fejlett empátiával rendelkező ember megérti, hogy a viharos érzelmek, a lerohanás nemcsak ijesztő lehet, hanem kockázatos is, mindkét félre nézve. Hiszen amíg nem ismerjük egymást, csupán megérzéseink lehetnek, a többi projekció. Amikor pedig az érzésből remény lesz, ott kezdődik a felelősség. És aki ezzel tisztában van, nem ébreszt hamis vagy alaptalan reményeket. Ez nagyrészt önismeret kérdése. Az pedig fejleszthető.”
***