Szemben az erőszakkal

2024. május 17. 07:14

Gyertek, gyertek velünk, jöjjön mindenki június elsején, mert ha valamikor, hát most nem pusztán a kormány mellett kell kiállnunk – nem mintha az nem lenne fontos és életbevágó –, hanem az életünk mellett.

2024. május 17. 07:14
Hungary's Prime Minister Victor Orban Delivers Speech As He Keeps Lead in Poll
Bayer Zsolt
Magyar Nemzet

Nyitókép: Akos Stiller/Bloomberg via Getty Images

„Ki kell állnunk mindazért, ami a normális és egészséges lelkű embereknek fontos, ki kell állnunk a gyerekeinkért és az unokáinkért, ki kell állnunk a hazánkért, és igen, nekünk kell kiállnunk azért az Európáért, ahová oly sokáig vágyakoztunk, s amit éppen most tesznek tönkre az új mesék dünnyögői, a fasiszta-kommunista gazemberek, a jakobinus lelkületű csőcselék, a woke-idióták, az »antifák«, akik immáron ölnek is.

Nekünk kell kiállnunk a békéért, ami nélkül nincsen és nem lesz semmi sem. És nekünk kell erőt mutatnunk azok ellenében, akik ellenünk fenekednek, a világunk, a normalitás és a béke ellen fenekednek, és akik nem értenek semmiből, csak a nyugodt ám határozott erőből.

»[…] utalj példára – az a kár,
hogy ne magadra, te szamár,
hanem a ravasz csecsemőre:
sir-ri, hogy szánassa magát,
de míg mosolyog az emlőre,
növeszti körmét és fogát.«

Itt vannak. Sírnak-rínak, hogy szánassák magukat, és már nem csecsemők, hanem kész gyilkosok.

Gyertek! Mutassuk meg nekik!”

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 192 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kishal
2024. május 18. 14:44
Zsóti a béke hangja. Francisco Bergoglio meg fuldoklik a csuklástól...
Simon Attila
2024. május 18. 04:31
Akik ukrán pártiak és béke ellenesek, azok menjenek Ukrajnába harcolni, de vigyék magukkal a családjukat is! Orbán már 2 éve követeli, hogy legyen béke. Ép eszű ember semmilyen okból nem akarhatja a háború eszkalációját. Bármilyen okból támogatja is valaki a háború folytatását, az nem tudja, vagy nem akarja tudni, hogy Oroszországot nem lehet legyőzni.
2024. május 17. 23:47 Szerkesztve
patak_23 19:23 "Alternatíva?" - höhöhö - akárki, mint anno a fidesz is volt! A társadalmi eszmélési folyamatok lassúak, ezt a Gyurcsány-banda "elmúttnyócéves" regnálása is bizonyította - de akkor átütő erejűek. A fidesz az "elmútttizenháromévben" sikeresen még tovább lassította őket Orbánt nem a saját és habonyárpi stb. kommunikációs zsenialitása, hanem az átlag magyar embereknek a korábbi kormányzati gyakorlatot elvető erkölcse, ösztönös igazságérzete emelte a hatalomba. Reménykedve vártunk tőle valamit, ami gyökeresen más, mint az addigi volt és teljesen mindegy, hogy fáj-e avagy nem, de hiteles és tisztességes legyen. Aztán a kétharmadban kivicsorította a foga valódi fehérét. A napvilágra került gazemberségeivel ezt a morális talapzatot köpte le cinikus vigyorral. Ezt már nem fogjuk neki megbocsátani, ez sokkal fájóbb, mint bármilyen adó - hitelét vesztette... Nem tudom, meddig húzza még, de az én négyszeri szavazatomat a 2011-es földmutyival véglegesen elveszítette. Próba jön!
gyaloggos
2024. május 17. 21:28
syphay! IGEN, több, mint 1100 millióba került az a konferencia! OSZT mi értelme volt? AZON kívül, hogy SZÁNTHÓÉK nyüzsöghettek? Hm....?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!