A jegyeket a Várhegy parkolójában a Vár látogatóközpontban, valamint a két hídfőnél elhelyezett jegyértékesítő automatánál lehet megvenni. Nem kell majd mindenkinek teljes árat fizetnie, a sátoraljaújhelyi és sárospataki lakosok számára 20 százalék kedvezményt biztosítanak, június 5-én pedig ingyenesen próbálhatják ki a hidat.
A látogatók biztonság érdekében 300 főnél egyszerre nem tartózkodhatnak többen a híd zónáján belül, erre számláló fog figyelmeztetni mindkét oldalon. A szerkezet alatt több százan élnek családi házakban. Az év elején történt is egy baleset, a szél megbontotta a járófelület szereléséhez használt deszkázatot a hídon, a fadarabok pedig ráestek egy otthonra. Az ott élő kétgyerekes családnak átmenetileg a nagyszülőkhöz kellett költözniük – olvasható a cikkben.