A lakosok bevonásával történő tervezést mi nagyjából 2014-ben bevezettük, ezt a projektet pedig azóta már szinte az ország összes önkormányzata átvette”
– emlékeztetett Bús, aki kiemelte, a jelenlegi önkormányzat Óbudán a szülők megkérdezése nélkül vezetne be fizetős szolgáltatásokat, ez pedig teljességgel elfogadhatatlan. Az interjúban emellett a bérlakásprogram fejlesztésének szükségességére is rámutatott.
Bús Balázs szerint a III. kerület egyik legnagyobb problémája továbbra is a közösségi közlekedés, a H5-ös HÉV fejlesztése mellett P+R parkolók létesítésére is szükség lenne a kerület északi részein.