Nyitókép: Földházi Árpád / Mandiner
Karácsony Gergellyel készített hosszabb interjút a 444, amelyben a főpolgármester meglehetősen érdekes dolgokat állít a Liget Projektről. Karácsony a mai napig tartja azt a véleményét, hogy az egész projekt hibás koncepción alapul. Budapest első embere szerint a Zene Háza népszerű ugyan, és egy szép installáció, viszont „épületként alig használható”.
Kiváló programok vannak, de egy akváriumban koncertezni nem annyira jó.”
– fogalmazott a főpolgármester, majd kifejtette: „Én értem, hogy az volt a koncepció, hogy látszódjon jól a Vajdahunyad vára, és legyen szép az egész, de hát maga az épület 80 százalékban a föld alatt van.” A kérdező erre felvetette, hogy még ha sok pénzből is, de valami legalább elkészült,
míg önök egy parkolóból nem tudnak parkot csinálni öt év alatt”.
Karácsony Gergely válaszában elmondta: mivel a Liget-törvény 2013. január 1-jei, ezért időarányosan ők jobban állnak. „A Zene Háza kb 3 ezer négyzetméter, mi 7 ezer négyzetméternyi területet adunk vissza májustól a budapestieknek és újítunk meg. A Városháza park kapcsán, még egyszer mondom, az első perctől kezdve elindult a munka, csak a kevésbé látványos, hátsó homlokzati felújítással kellett kezdeni. A tíz éve üresen álló Merlin épületét felújítottuk, és a területet át fogjuk adni a budapestieknek” – fejtegette a főpolgármester.
A számok mást mutatnak
A fent elhangzott állítások kapcsán megkerestük a Liget Projekt egyik munkatársát, aki egészen más adatokat említve arról beszélt:
A Liget Projektnek köszönhetően 250.000 négyzetméter újult meg,
a Zene Háza mellett megépült a Néprajzi Múzeum, elkészült a Mélygarázs, felújították a Millennium Házát, elkészült a Nagyjátszótér, a sportpályák, a kutyafuttatók, a Promenád, a Mőcsényi Mihály Botanikus kert, megújult a Vakok kertje. Mindezek mellett elültettek 500 lombos fát, 130 fenyőt és kb. 70 ezer cserjét.