Milliókat csalnak ki tőlünk és még mindig nincs vége: eszméletlenül pörögnek az internetes átverések
Pár lépéssel azonban megakadályozható, hogy átverjenek.
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint ez az ügy is rávilágít arra, hogy miért is lesz jó a reptér tulajdonosváltása és többségi állami tulajdonba kerülése.
Vizsgálatot kezdeményezett az Európai Unió csalás elleni hivatala, azaz az OLAF az Európai Beruházási Bank által a Budapest Airportnak 2018-ban, a Liszt Ferenc Repülőtér bővítésére folyósított 200 millió eurós hitellel kapcsolatban – írta belső dokumentumokra hivatkozva a Politico.
A lap információi szerint az OLAF nyomozói a hónap elején Brüsszelben kihallgatták Vazil Hudákot, a bank korábbi alelnökét, mint a hitel jóváhagyásában „érintett személyt".
Az OLAF-hoz benyújtott panasz szerint Hudák személyes előnyökhöz juthatott a hitel jóváhagyásából.
A vizsgálat alapjául szolgáló panaszban az is szerepel, hogy a ferihegyi repülőtér bővítése nem felelt meg a környezetvédelmi és egyéb előírásoknak.
A bank volt alelnökét kihallgatták a repülőtér igazgatótanácsába való megválasztásáról is, mivel a aggályok szerint nem tartotta be az előírt „türelmi időt" az összeférhetetlenségre vonatkozó munkahely-váltásokra vonatkozóan.
Hudák volt szlovák gazdasági miniszter 2016 októberétől 2019 októberéig a bank közép- és kelet-európai részlegét vezette,
és 2020-ban került a Budapest Airport igazgatóságába.
Az ügyben megkerestük a Nemzetgazdasági Minisztériumot is, amely közölte, hogy a magyar államnak semmilyen érintettsége nincs az ügyben.
Ugyanakkor hozzátették: „Ez az ügy is rávilágít arra, hogy miért is lesz jó a reptér tulajdonosváltása és többségi állami tulajdonba kerülése, ugyanis ilyen ügyek a jövőben semmilyen körülmények között nem fordulhatnának elő”.
Nyitókép: Ferihegyi Repülőtér (Fotó: GettyImages)