Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
***
Interjút adott Deutsch Tamás a European Conservative lapnak, ahol többek között arról beszélt, hogy Magyarország már húsz éve tagja az Európai Uniónak, azaz a magyar választók ennyi ideje választják meg EP-képviselőiket.
„Az elmúlt húsz évben semmi sem változott: egyrészt a baloldali-liberális EP-képviselők a brüsszeli elit jól nevelt tagjai akarnak lenni, és ahelyett, hogy választóik érdekeit képviselnék, egyetlen vágyuk az, hogy megfeleljenek a brüsszeli bürokratáknak” – fogalmazott a fideszes politikus. A kormánypártok uniós listavezetője úgy véli,
az ellenzéki EP-képviselők minden lehetőséget megragadnak arra, hogy részt vegyenek a Magyarország elleni politikai támadásokban,
vagy akár maguk is kezdeményezzék, felerősítsék ezeket a támadásokat.
„Naiv módon azt hiszik, minél inkább romlik a helyzet saját nemzetük számára, annál inkább előnyére válik saját politikai törekvéseiknek” – jegyezte meg, majd hozzátette, néhány kivételtől eltekintve nem jutnak eszébe más nemzetek képviselői, akik ugyanígy járnának el. Mint mondta: „A baloldali magyar EP-képviselők soha nem nyújtottak be olyan módosító javaslatot az Európai Parlamentben, amely Magyarország számára előnyös lett volna”.
Duetsch Tamás szerint a legfontosabb kérdés az kell legyen, hogy miként tudunk ellenállni a brüsszeli döntéshozók állandó támadásainak, amely a tagállamok szuverenitása ellen hangol.
Brüsszel egyik fő célja, hogy minden lehetséges eszközzel csökkentse, korlátozza és elvonja a tagállamok szuverén döntéshozatali jogait.
Ez egy szuverenitáscsökkentő, birodalomépítő törekvés, amely az Európai Uniót európai birodalommá, szuperállammá kívánja átalakítani. ” – hangsúlyozta, majd felsorolta, hogy ide tartozik a kényszerítés, hogy a nemzetek adják fel határaik védelmét, fogadják el a migráns-kvótát, de ide tartozik „a gender-ideológia őrülete, a gyermekvédelem nekik tetsző szabályozása, a jogállami dzsihád és az állandó politikai zsarolás is”.
Válságban az EU
A kormánypárti listavezető szerint mély politikai válságban van az Európai Unió, majd kitért a kettős mérce kártékonyságára, valamint a nyugat-európai gazdák lázadására is. Utóbbi kapcsán így fogalmazott: „A gazdálkodó közösséget azzal vádolják, hogy szennyezik a környezetet és hozzájárulnak az éghajlatváltozáshoz. Ez pedig arra késztette Brüsszelt, hogy elfogadjon egy katasztrofális környezetvédelmi tervet, az Európai Zöld Deal-t, amely a pusztulás szélére sodorta a gazdálkodókat. Ezek a globalista eszméken és zöld ideológián alapuló döntések pedig az ukrán gabonadömpinggel párosultak.”