Ha nem csak az van, hogy bólogatsz és segget nyalsz, az már egy politikai kiállás”
– jelentette ki.
Majd azzal folytatta, hogy „én azt gondolom, hogy mint minden, nyitott szemmel járó, színházat csináló ember, arra reagálok, azt vizsgálom vagy arról próbálok kérdéseket feltenni, amiben élek. Ez egy társadalmi hozzáállás. Sajnos Magyarországon a társadalom bármely szegletének kérdésével, problémájával való foglalkozás, de csak olyan szinten is, hogy kérdezel, ma politikai téma. Holott nem kéne annak lenni” – fogalmazott Alföldi Róbert.