Elhunyt Jakab Ferenc virológus, egyetemi tanár

2024. február 16. 11:01

A Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője 46 éves volt.

2024. február 16. 11:01

46 éves korában, tragikus hirtelenséggel elhunyt Jakab Ferenc virológus, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem innovációs rektorhelyettese, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője – közölte a Virológia Pécs Facebook-oldal. A bejegyzésből kiderült, Jakab Ferenc professzort a Pécsi Tudományegyetem saját halottjának tekinti. „Emlékét tisztelettel és kegyelettel megőrzi” – írták.

Jakab Ferenc 2020-tól a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetőjeként dolgozott. A koronavírus-járvány kirobbanása óta a széles nyilvánosságban is közérthető módon, folyamatosan tájékoztatott a pandémiáról és annak természetéről. Tevékenysége nagyban hozzájárult ahhoz, hogy segítsen a laikusokkal is merétetni az oltások fontosságát és a járvány természetét. 

Nyitókép: Facebook

Összesen 185 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
egy genetikusanalattvaló
2024. február 16. 20:03
Nyugodjék békében! Egy ideje általam már egyáltalán NEM tisztelt Mandiner! MIÉRT NEM LEHET MEGOLDANI, HOGY HALÁLHÍRT NE LEHESSEN KOMMENTELNI? Kérdésem, kérésem megértéséhez olvassák el ennek a hírnek a kommentjeiben megjelent gyalázatos hozzászólásokat.
Válasz erre
6
2
Johogy
2024. február 16. 18:41
Sajnalom, de azert megerhette a rivaldafenyt, sok mas virologussal egyutt, es nem is volt draga nekunk.
Válasz erre
1
7
Kanmacska
2024. február 16. 17:25
Isten nyugosztalja!
Válasz erre
4
1
iimre
2024. február 16. 16:57
"törölt felhasználó feb16. 13:08 Melyik kormány tiltattta be 2020-ban hogy a betegek antibiotikumot kapjanak a bakteriális tüdőfertőzésre? KÉNYSZEROLTÁSRA terelte a magyarokat? KATONÁKAT vezényelt a kórházakba? zsarolta meg az állásukkal az "oltakozni" nem akarókat? rakta az utcára kórházi ellátásra szoruló betegeket? támogatta, hogy a háziorvosok TELEFONON "rendeljenek"? RITKÍTOTTA meg a szakrendeléseken fogadható betegek napi számát? BÜNTETTE alkalmanként 26 ezer Ft megfizetésével a nem oltott betegeket? tüntette el a 18 ezer lélegeztetőgép beszerzésének a dokumentációját? TITKOSÍTOTTA a "covid operatív törzs" üléseinek az anyagát? tiltotta be az ivermectin tartalmú, korábban már humán gyógyszerként törzskönyvezett szereket? tiltatta be a hidroxi-klorokin hatóanyagot tartalmazó szereket?" Volt egy azonnal megoldandó helyzet, melynek senki nem látta a végét, és a lehetőségekhez képest sikerrel megoldották a helyzetet. Felelősként Te mit csináltál volna többet vagy jobban? Na ugye…
Válasz erre
8
4
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!