akit a bíróság elsőfokon négy év fegyházbüntetésre ítélt.
A vád szerint a vádlott a hajnali órákban, az éppen megérkező 6-os villamos egyik ülésén alvó – magyarán védekezésre képtelen – utas nadrágzsebéből ellopta a mobiltelefonját. Pechjére a cselekményt a peronon tartózkodó rendőrök a villamos ablakain keresztül végignézték, majd amikor a tolvaj leszállt, feltartóztatták.
Az elkövető ekkor eldobta a sértettől ellopott telefont, amit a rendőrök kis idő múlva megtaláltak és visszaadtak a sértettnek. Ezzel a bűncselekménnyel okozott kár megtérült ugyan, de a kerületi ügyészség a büntetett előéletű férfit gyorsított eljárásban bíróság elé állította.