Mit akarnak a tüntetők?
Szerinte kétséges, milyen hatása lehet a törvénymódosításoknak, az első lépés az lenne, az illetékesek járják körül a bántalmazások mikéntjét, tárják fel a hátteret. Itt egy jelenségről van szó: mióta világ a világ, bántalmazzák a gyengébbeket, a magyar társadalom erősen tabusított, rengeteg az elfojtott agresszió, ami a fizikai tettlegességben is megnyilvánul – magyarázta. Úgy fogalmazott,
az sem tetszik neki az ellenzéki véleményformálókban, hogy nem állnak elő valódi ötletekkel.
Az influenszerek tüntetésére utalva úgy fogalmazott, „kimegy mindenki az utcára egy szent cél nevében, és öt perc múlva már a másikat szidja”. Szerinte ez is bántalmazás valahol, az pedig értelmezhetetlen, amikor az egész Fideszt nevezik pedofilnak. Hiányzik a minőség. A kormányzati lépéseket és terveket mindazonáltal üdvözli, nem függetlenül attól, hogy szerinte ezek egy részét ő maga is javasolta korábban.
Az ellenzékről és a háborúról
Kitért arra is, azért sem tudják az ellenlábasai legyőzni a kormányfőt, mert először ahhoz el kellene ismerni a képességeit. Ráadásul
„valójában Orbán az ellenzéki” – mondta Dopeman.
Kifejtette: a miniszterelnök az országban zajló politikai, hatalomtechnikai és stratégiai dolgok felett diszponálhat, a világban zajló folyamatokkal szemben azonban ellenzékben van.
„Egy olyan korszakban élünk, amikor emberi minőségromlást tapasztalunk”– szögezte le Pityinger László, aki rámutatott, hogy a kormányoldalon tapasztalható problémák arról szólnak, a pénz és a hatalom hogyan torzítja el az ember személyiségét. A másik oldalon pedig, ami „magát humanistának, toleránsnak meg elfogadónak kiáltja ki, a haragból és gyűlöletből táplálkozó, címkéző minőségromlást látjuk”.