„Az egész gyűlöletpiramis tetején pedig ott trónol Gyurcsány és Dobrev, és mint utóbbitól megtudtuk, most új bélyeget kell rásütni politikai ellenfeleinkre. Azok most pedofilok. Kérdezel? Pedofil vagy! Mást gondolsz? Pedofil vagy! Máshova szavazol? Szerintem már mind tudjuk, pedofil vagy. Ennyire egyszerű a politikai egyszeregy. Hogy ez már néhány hivatásos gyűlölködőn kívül senkit nem érdekel, nem probléma.
Ezt a gyűlöletkampányt a gyermekvédelem köntösébe csomagolni egészen aljas húzás. Ennél azonban sokkal rosszabb mellékhatásai is vannak a politikai ellenfelek, kritikusok pedofilozásának. Ahogy annak idején bárki lehetett fasiszta, vagy náci, ahogy éppen eszébe jutott a nagybetűs demokratáknak, most bárki lehet pedofil. Ha pedig bárki lehet pedofil, senki sem igazán az. Vagy legalábbis nem feltűnő.