De a piac maga tulajdonképpen soha nem tönkretesz, hanem igényeket elégít ki. És miért is ne tenné. Az más kérdés, hogy miért talált fel bárki olyasmit, ami csak minimális eséllyel is elpusztíthatja a civilizációt. Talán mert minimális eséllyel jobbá is teheti? Nyilván itt az AI-ra gondolok. De ez a fajta felhasználása az AI-nak csak egy tünet.
A legmagányosabb generáció alapproblémája teljesen máshol keresendő.
A fiatal férfiak azért keresik a virtuális barátnőket, mert az válaszol nekik, sőt, megtanulja, hogy mire van szükségük. Emellett úgy csinál, mintha megértené őket és törődne velük. Nem a meztelen képekről van szó, hiszen abból annyit találhat bárki a neten, hogy élete végéig sem ér a végére. Itt a törődés a lényeg. Láttunk már ilyet más kontextusban. Nagy különbség van ám aközött, hogy egy generáció csendben van, vagy hogy a másik leveszi a hangerőt és nem akarja hallani, amit kellene. A vákuum egyre több dolgot szippant be erre a területre.