Hátborzongató tankcsata zajlott Kurszknál – nagyot hibázhatott az orosz pilóta (VIDEÓ)
Bár az orosz harcjármű közvetlen találatot kapott, a legénység több tagja is túlélte az ütközetet.
Az exportértékesítés árai nem változtak, így az ipari termelői árak 9,2 százalékkal növekedtek az elmúlt az időszakban – mutat rá a lap.
Az Index információi szerint 2023 novemberében az ipari termelői árak átlagosan 6,6 százalékkal csökkentek az előző év azonos időszakához képest. A belföldi értékesítés árai 1,9 százalékkal, míg az exportértékesítéséi 8,9 százalékkal estek vissza. Az ipari termelői árak alakulásában a forint erősödése is szerepet játszott az euróval szemben.
A belföldi értékesítési árak a korábbi hónaphoz képest 0,7 százalékkal, az exportértékesítési árak pedig 0,9 százalékkal mérséklődtek, így az ipari termelői árak összességében 0,8 százalékkal csökkentek – derül ki a lap szerint a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteki összegzéséből.
2023 novemberében a belföldi értékesítés árai átlagosan 1,9 százalékkal alacsonyabbak voltak a 2022-es novemberi adatokhoz képest. A feldolgozóiparban 2,6 százalékos, míg az energiaiparban (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 1,6 százalékos csökkenés volt megfigyelhető, amelyek a belföldi értékesítés árainak alakulását befolyásolták – mutat rá a lap.
Mint írják: az élelmiszeripar értékesítési árai 2,3 százalékkal csökkentek. Az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban összességében 3,8 százalékkal alacsonyabbak voltak az árak, míg a beruházási javakat gyártó ágazatokban 3,1, a fogyasztási cikkeket gyártóknál pedig 2,1 százalékkal emelkedtek az árak – teszik hozzá.
Kitérnek arra is: az ipari exportértékesítési árak 8,9 százalékkal csökkentek. A feldolgozóiparban 3,8 százalékos, míg az energiaiparban 46,2 százalékos volt az árcsökkenés, amelyek természetesen hatással voltak az ipari termelői árakra.
Az elmúlt év január és november között a belföldi értékesítés árai 28 százalékkal emelkedtek a 2022-es azonos időszakhoz képest.
Az exportértékesítés árai nem változtak, így az ipari termelői árak 9,2 százalékkal növekedtek ebben az időszakban – írja a portál.
***
Kapcsolódó vélemény
A 2000-es évek előretörése inkább kivétel volt, mint az új szabály.
Nyitókép: yorkfoto / Getty images