Horváth tájékoztatása szerint a kezdő pedagógusoknál 32 százalékos lesz az átlagbér-emelkedés, a pedagógus I. besorolásúaknál ez nagyjából 31 százalék, a pedagógus II. besorolásúaknál pedig 29 százalék. A mesterfokozat, illetve a kutató esetében 21 és 17 százalék a béremelés átlagban. Ehhez jön még hozzá az egyetemi mesterfokozatért járó 2 százalék, illetve a természettudományos hiányszakmákban dolgozóknak járó további 4 százalék.
A garantált kezdő pedagógus bér így bruttó 528 800 forintra emelkedik, amit növelhet az egyetemi végzettség, illetve valamilyen természettudományos tantárgy oktatása.
A pedagógus I. kategóriában 538 ezer, míg a pedagógus II. kategóriában 555 ezer forintnál nem lehet kevesebb a fizetés.