Szarvas nem hagyta magát, így hangos vita bontakozott ki. A Szarvas mellett ülő képviselők is felpattantak a helyükről. Pikó András polgármester és levezetőelnök próbálta kézbe venni a dolgokat és tízperces szünetet rendelt el, „higgadjanak le” felszólítással. A szünetben végül Egry kezet fogott Szarvassal, de Pikó András azért megkérdezte, hogy kérje-e a rendfenntartó erőket az ülés levezetéséhez.
A fideszes képviselők ezután Pikónak is üzentek: „Szétverte az ülést!” – ezért ismét 10 perces szünet kezdődött.
A szünet után a fideszes képviselők bejelentették, elhagyják az ülést, ha nem áll vissza a demokratikus rend – olvasható a beszámolóban.