A 98 éves Bíró kitért arra, hogy a háború után hamar csatlakozott a kommunista mozgalomhoz és párthoz, de fokozatosan elvesztette hitét a rendszerben, majd 1957-ben elhagyta az országot, és 1986-ig nem is tért vissza. Ezt követően, a ‘90-es években megalapította a romák felzárkóztatásával foglalkozó Autonómia Alapítványt, amit egyébként később a Soros György által fémjelzett Nyílt Társadalom Alapítvány is támogatott.
„Történelmi problémák vannak a magyar társadalom alakulásával”
Veiszer Alinda azt a kérdést is feltette, megbánta-e, hogy a rendszerváltás után hazajött Magyarországra. Bíró András erre azt válaszolta: „mindinkább”. Szerinte