Mint írta „Na, ennyivel is beljebb vagyunk. Kiderült, mi a fontos a kormánynak a Lánchíd kapcsán. Na mi? Saját maguk. Meg az állami autóik. Nem Budapest, nem Magyarország büszkesége, nem a város jövője, nem az itt élők, dehogy. Csakis a saját kényelmük. Hogy nem sül le a bőr…
Azt is írta, hogy „Itt lenne az ideje, hogy egy kicsit kiszálljanak az állami autókból, lélegezzenek nagyot, nézzenek körül és vegyék például észre a budapesti közösségi közlekedést. Nagyot fognak csodálkozni.”
Majd ezek után tíz nappal, sofőrrel és autóval megérkezett a 3-as metró felújított szakaszának átadására a Nagyvárad térre.
Mindezt úgy, hogy a Deák térről mindössze négy megállót kellett volna megtennie metróval, hogy eljusson a célállomásra.