A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma szerdán kezdte meg a jövő évi minimálbérrel kapcsolatos tárgyalásokat – olvasható a Világgazdaságon. Ezen a rendezvényen részt vesznek a szakszervezetek, a munkaadók valamint a kormány. Az egyeztetés nemcsak a kötelező minimálbérről szól, hanem egy négyéves bérmegállapodás is napirenden van.
Emellett tervezik a garantált bérminimum és a minimálbér összezárását, valamint emelni a minimálbért és a szakmunkás-minimálbért. Egy 15 és 10 százalékos emeléssel a kötelező legkisebb munkabér 266 ezerre, míg a szakmunkás-minimálbér 326 ezerre emelkedne – olvasható a VG-n.