Mehmed Saad, a Pizza King palesztin származású tulajdonosa egy terjedelmes Facebook-posztban tárta a nyilvánosság elé, hogy érzése szerint a fővárosi ellenzék összeesküdött ellene, és tönkre akarja tenni csak azért, mert nyíltan a kormányt támogatja.
Évek óta zajlik ellenem egy komplex, sunyi támadás”
– olvasható a bejegyzésben. Melhem Saad szerint az egész azzal kezdődött, hogy bátran felvállalta, hogy palesztin származása mellett is egyetért a kormánnyal az illegális migráció kérdésében. „Meg kell értenie mindenkinek az ellenőrizetlen migráció és az annak nyomában settenkedő szélsőséges terrorizmus nem csak az őshonos európaiakra nézve veszélyes, hanem azokra korábban legálisan az országban tartózkodó muzulmán családokra is, akik becsületesen dolgoznak” – magyarázza az üzletember, aki szerint a színvallása után feljelentgetések, lejárató internetes bejegyzések, és „egy halom ehhez hasonló bosszantó, de elviselhető aljasság” következett, amelyeket a fővárosi vezetés számlájára írt.