Volna itt egy örökség, vagy ha úgy tetszik: elv, amire alapozva a nyugati civilizáció még mindig a legélhetőbb létfeltételeket biztosítja bárki számára. A lényege így hangzik: senkit nem nyilvánítunk bűnösnek mindaddig, amíg a bíróság egyértelmű bizonyítékok alapján ki nem mondja a bűnösségét.
Két nagyobb társadalmi érdeklődésre számot tartó kérdéskörben ezt az elvet semmibe veszi a függetlenobjektív média: az egyik a metoo, amikor bemondásra lincselünk meg gyakorlatilag bárkit, aki célkeresztbe kerül. A másik a korrupció. Korrupt az, akire ráütik ezt a billogot, apelláta nincs.