Bíróság elé állt a budapesti állatkert volt operatív igazgatója, Karácsony Gergely egykori kinevezettje, akit gazdasági csalással vádol az ügyészség. Szabó Roland mellett – ki tudja, miért – a végsőkig kitartott a budapesti városvezetés, pedig már évek óta köztudott volt róla, hogy komoly bűncselekménnyel hozta összefüggésbe a hatóság – írja a Magyar Nemzet.
Szabó ellen az Egri Járási Ügyészségen üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt emeltek vádat. A vádiratban felfüggesztett szabadságvesztésre és pénzbüntetésre tett indítványt az ügyészség.