A lét örök tragikomédiája – megérkezett a mozikba az Arany János-film
Azt jól tudjuk az iskolából, hogy Petőfi még diákkorában vándorszínésznek állt, de Arany János hasonló, 1836-os kalandjáról nemigen esik szó.
Rákay Philip és felesége magánadományából újította meg a síremlékét a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben.
Rákay Philip tavaly a Petőfi család síremlékét restaurálta mecénásként, most pedig Arany János sírjára került sor. Erről a korábbi televíziós műsorvezető, producer Facebook-bejegyzésben számolt be követőinek.
A producer és felesége, Wieber Orsolya magánadományából újította meg nagy költőnk családjának síremlékét a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben.
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter ünnepi beszédében így fogalmazott:
„A legtökéletesebb magyar költő hamvainak síremléke előtt állva elsősorban hálát kell adnunk azért, hogy a 206 éve, Nagyszalontán született Arany János életművének köszönhetően nemzedékek sora ismerkedhetett meg a magyar nyelv egyedülálló szépségével.
Arany János a leggazdagabb szókincsű, anyanyelvünket legjobban értő, érző, ismerő és használó óriása, pártatlanul gazdag irodalmunk egyik legfényesebb csillaga”
Móczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója kiemelte, a sír nemcsak a költőfejedelemnek, de családjának is emléket állít: a Stróbl Alajos közreműködésével Gerster Kálmán által készített síremlékben nyugszik Arany János mellett felesége, Ercsey Julianna, László fia, és unokája, Piroska is, aki korán meghalt lánya gyermeke volt – olvasható az Origón.
Nyitókép: Facebook/Rákay Philip