Még Orbán Viktor is beszélt az ügyről: megvan, mikor állhat a bíróság elé a hírhedt karateedző
Hatalmas közfelháborodást váltott ki a kisgyermeket felrúgó férfi ügye. Akár ilyen büntetésre is számíthat.
Infláció, GDP-csökkenés, bérnövekedés, hadiipar, atlétikai vébé és augusztus 20-a. Összefoglalónk a miniszterelnök pénteki rádióinterjújáról!
Kiderült az elmúlt tíz napban, hogy tovább lassult az infláció, viszont a gazdaság teljesítménye is csökkent az előző év azonos időszakához képest. Ezekről is kérdezte Törőcsik Zsolt a magyar miniszterelnököt. Orbán Viktor leszögezte, a baj gyökerét nem tudjuk orvosolni, mert az a háború. Ameddig pedig marad a háború, maradnak a szankciók is, és marad az a nagyon nehéz környezet, amiben most működik a magyar gazdaság.
Kifejtette, pillanatok alatt megváltozna az európai gazdaság, ha Amerika és Brüsszel másképpen cselekedne. Mint mondta,
a megoldás a nagyfiúk kezében van!
Hozzátette, a békéért erőfeszítéseket kell tenni, mert Magyarországon és a Vatikánon kívül nincs más, aki a béke álláspontját képviselné.
Orbán Viktor leszögezte: cselekedni kell. Szerinte három teendő van,
meg kell védeni a munkahelyeket, le kell törni az inflációt és növekedni kell.
Az áremelések értéke nagyobb, mint amit a háborús helyzet indokolna. A multik ebben élen jártak, s lépnie kellett a kormánynak. A kereskedőknek is meg kell élni, a profit a legalapvetőbb gazdasági fogalom, de ami sok, az sok.
Világosan meg kellett hirdetni azt a politikát, hogy az árspekuláns multik hagyják abba az indokolatlan áremelést.
A kormányfő szerint jönnie kellett az árstopoknak s egyéb intézkedéseknek, így az év végére el fogjuk érni az egyszámjegyű inflációt,
az igazi szép eredmény augusztusban mutatkozik majd meg.
A növekedést pedig össze kell kötni a béremelésekkel, mert ha nincs béremelés, nincs növekedés. A családokat pedig meg kell védeni! – szögezte le Orbán Viktor.
A miniszterelnök a háláját fejezte ki annak kapcsán, hogy a magyar munkahelyek nem adták fel, hanem készülnek a jövőre, még akkor is, ha nehéz a helyzet. Viszont brutális áremelkedés volt, amellyel nem tudtak lépést tartani a bérek, meg kell célozni a béremeléseket.
Orbán Viktor elmondta, hogy a 2024-es költségvetési év 6 százalékos inflációval számol,
ami magas, de a minimum amit el kell érnünk.
Megjegyezte, ha folytatni tudjuk a munkát, akkor ez a hat lehet öt is.
A miniszterelnök elmondta, hogy nagy tervük volt még 2010-ben, amikor egy lerongyolódott országot vettek át, Budapest pedig mindenkié. Ezért fontos a magyar miniszterelnök szerint, hogy minél több esemény legyen, legyenek szállodák, s ezért fontos, hogy világesemények házigazdái tudjunk lenni.
A Hungexpo, a felújított Vigadó, a Várkert Bazár egyre fontosabb lett, otthont adtak különböző eseményeknek, a sportesemények pedig irányítják a világ figyelmét, az atlétikai világbajnokság is pont ilyen:
a katari emír, a szerb elnök, és a török elnök is eljön a vb-re, de egyéb barátaink is jönnek. Sok üzletember is érkezik, akikkel fontos tárgyalásokat fogunk folytatni.
A miniszterelnök kifejtette, hogy ha több mint ezer éves távlatból nézzük, nem tűnik bonyolultnak a magyar történelem, de ez korántsem nincs így. 1100 év óta szigetszerűen élünk, és amit elfoglaltunk, azt tartjuk, de a lényegen nem változtat.
Abban pedig, hogy van hagyományunk, kultúránk ami segít túlélni, kulcsszerepe van Szent Istvánnak.
Orbán Viktor megjegyezte, Szent István államszervezési döntései és lépései azért fontosak, mert ezeken nyugszik a mai magyar állam. A közigazgatásunk, a Szent Korona hagyománya pedig az első nagy keresztény királyunk érdeme.
Ha magyar vagy, hivatással születtél! Fontos, hogy a magyar kultúra ne tűnjön el, mert ezt csak mi tudjuk fenntartani!
A miniszterelnök az interjú végén beszámolt arról is, hogy péntek délelőtt fogják majd átadni a Rheinmetall zalaegerszegi üzemét. Megjegyezte, az eddigi kormányok leépítették a hadiipart, a mostani pedig újjáépíti.
Erő nélkül nem lehet megmaradni! Kell a megmaradáshoz lelki, de katonai erő is!
Szerinte most a katonák kiképzése, a katonaiskolák, és a fizetések vannak a fókuszban, de ezeket meg kell támogatni a haditechnikával. Saját gyártás nélkül ugyanis nem lehetünk ütőképesek, s NATO-tagok vagyunk, ezért fontos a fegyverzetek fejlesztése, s a hadiipar felfuttatása.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher