„Feleslegesnek hathat, hogy a nemzeti büszkeségről írok, de az a helyzet, hogy sok honfitársunknak egyáltalán nem természetes, hogy méltósággal érezzen a hazája iránt.
Mennyit hallani, ahogy magyar emberek »magyaroznak« mindezt negatív szövegkörnyezetben. Rossz emberi tulajdonságokat akarnak – még egyszer jelzem – magyar emberek(!) ráhúzni a magyarságra, ami nyilvánvalóan hülyeség. Vannak lusta emberek Németországban is, ahogy például gonoszak Olaszországban. Nem lehet általánosítani egyetlen nemzetet sem; külön gyomorforgató, ha ezt egy nép saját magáról teszi.