Forgács József szociálpszichológus: Magyarország rosszul döntött, az agresszor Putyint támogatja

2023. augusztus 17. 19:28

Forgács József szociálpszichológus Rónai Egon műsorában bírálta a magyar kormányt.

2023. augusztus 17. 19:28

Forgács József Ausztráliában élő szociálpszichológus az Index Konkrétan című műsorában fejtette ki véleményét Magyarország helyzetéről az ukrán-orosz konfliktusról, a „populista narratíváról”, valamint a „törzsi identitásról”.

A szociálpszichológus úgy látja, hogy „a második világháború óta a legegyértelműbb erkölcsi kérdés, hogy melyik oldalra kellene állnia Magyarországnak az orosz–ukrán konfliktusban, 

ennek ellenére mégis rosszul döntünk, mert az agresszort támogatjuk ”. 

Majd az is hozzáteszi, hogy „Magyarország történelme valóban szerencsétlenül alakult, azonban ezért jórészt mi vagyunk a felelősök, mert bár a két világháborúból sok konzekvenciát le lehetett volna vonni, mi ezeket elmulasztottuk”. A professzor úgy látja, az emberek „mesevilágokban élnek, és törzsi narratívákban hisznek, de előbb-utóbb mindig a valóság győz”. A problémát abban látja, hogy „minél tovább ragaszkodunk ezekhez a hazugságokhoz, annál fájdalmasabb lesz az összeütközés a valósággal”.

Populizmus és megosztottság

Forgács az interjú során „elismerően” nyilatkozott arról, hogy a 

jelenlegi populista narratíva valóban nagyon népszerű, mert egyszerű, ezért könnyen megfogja érzelmileg az embereket, 

az Orbán Viktorral szemben álló liberálisoké azonban már jóval komplexebb”. Ez az oka szerinte annak, hogy kevésbé sikeres is, mert az „emberi gondolkodáshoz az egyszerűbb megoldások állnak közelebb”. 

Forgács arra is kitért, hogy az általa taglalt „jelenség” nem csak a magyar miniszterelnök vagy a török elnök által képviselt „populista politikában” figyelhető meg, szerinte ugyanis 

az Egyesült Államokban uralkodó „radikális feminista ideológia” is hasonló „törzsi identitást” ad az embereknek. 

A társadalmi megosztottság sem országspecifikus dolog Forgács szerint, ez „nem csak a magyarokra jellemző”. Az információs technológia fejlődése ugyanis világszerte nagy lökést adott a fragmentációnak – vélekedett a szociálpszichológus.

Nyitókép: Youtube/Képkocka

 

 

Összesen 136 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szuperszig
2023. augusztus 18. 17:10
Forgács, mint szociopata? Érdekes.
KBA98
2023. augusztus 18. 17:02
Te vén f..sz! Mit ugatsz bele az országunk dolgaiba? Ezt a háborút nem Oroszország kezdte el! Többet kéne olvasnod!
fater0921
2023. augusztus 18. 13:47
Aki nem is europában él az minek pofázik bele a dolgainkba????Rühes köcsög a pofád lapos....
Mátyás01
2023. augusztus 18. 13:21
Ennek a narratívának az alapvető hazugsága, amit sosem fognak beismerni, hogy az USA az elsődleges agresszor, ő pénzelte, szervezte és irányította a 2013-2014-es majdani puccsot, ami az egész konfliktust gyökere. De ugyanezzel próbálkoztak már 2006-ban is, a narancsos forradalommal, Júlia Timosenkóval. Ezek nem véletlenek, hanem az USA hosszútávú geostratégiájának fontos része Oroszország bekerítése, meggyengítése, végső soron pedig háromrészre darabolása, de legfőképpen a hatalomátvétel és ásványkincseinek elrablása. Javaslom a társadalompszichológus úrnak, az alábbi könyv elolvasását: https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/az-ukran-drama
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!