„Felejthetetlen nyári olimpia helyett túllihegett atlétikai világbajnokság, szalonképes európai díszvendégek helyett többnyire keletről importált akarnokok – ennyire futotta Orbán Viktornak. A miniszterelnök a hétvégén, az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából »diplomáciai csúcsüzemesdit« játszott, amelyre elhívta legközelebbi politikai szövetségeseit.
A magyar kormányfő olyan nehézsúlyú országok vezetőit fogadta a Karmelita kolostorban, mint a »Közép-Ázsia Észak-Koreájaként« emlegetett Türkmenisztán, valamint Kirgizisztán és Üzbegisztán. Betoppant még Recep Tayyip Erdogan török és Ilham Alijev azeri elnök, továbbá Aleksandr Vucic szerb államfő és a Balkán békéjét fenyegető Milorad Dodik boszniai szerb vezető is, akiknek lassan állandó belépőjük lesz a Karmelitában. Az Európai Unióból viszont csak bukott ex-kormányfők jutottak díszvendégnek – Sebastian Kurz, Janez Jansa és Andrej Babis.