„Az ATV újfent bebizonyította, hogy nem esik nehezére olyan műsort készítenie, amely szembe megy a magyar érdekekkel, bár nyilvánvalóan magyar csatornaként tekint magára. Sőt! Szíves örömest teret ad neki.
A nap híre című műsornak ugyanis vezető témája volt, hogy a magyarnak született szlovák kormányfő, Ódor Lajos azt mondta Orbán Viktorról, hogy jobbára egyedül van a nézeteivel. Ez az óvatos megfogalmazás nem jelentett mást, mint azt, hogy nem áll be abba a sorba, amit az Európai Unió korifeusai képviselnek. Tehát nem migráció-, nem LMBTQ- és végképp nem háborúpárti. Bár Ódor ezt így nem részletezte, de a magyar hírfogyasztók számára nem kell magyarázni, hogy mire gondolt. Pontosan ezt mondta: »Nem gondolom, hogy extrém súlyt kell ennek tulajdonítani, de nálunk választási kampány van, ezért tízszer annyira rezonál minden, mintha tavaly mondták volna. Politikai nyilatkozatként tekintek erre, ami nem túl szerencsés számunkra és a szlovákiai magyar kisebbségre nézve sem.«