Körmendi István – aki rendszerváltás után kezdte meg rendelését abban az I. kerületi rendelőben, ahol 1920-ban még édesapja indította el praxisát – azt is elmondta, hogy számára milyen lenne az „ideális befejezés”. „Az én ideális befejezésem az lenne, ha már az előbb érintettük a halál kérdését, hogy egy átdolgozott nap után egészséges fáradtsággal lefekszem, jól elaszom – amúgy tényleg jól alszom szerencsére –, és aztán másnap arra ébredek, hogy nem ébredtem fel” – fogalmazott az idős orvos.
„Itt élek a nap 24 órájában”
Az orvos korábban a Nők Lapjának arról is nyilatkozott, hogyan érez rendelője iránt. „A rendelő egyben az otthonom. Itt élek a nap 24 órájában, nem tudom nem felvenni a telefont, ha csengetnek, kinyitom az ajtót. Tudom, hogy