A Mathias Corvinus Collegium június 6-7. között nemzetközi konferenciát szervez, melynek célja a béke felé vezető lehetséges utak feltárása, azok megvitatása. A világ minden tájáról érkező előadók között olyan világhírű szakembereket, egyetemi tanárokat, kutatókat köszönthetünk Budapesten, mint például Jeffrey Sachs közgazdász és az ENSZ BT korábbi elnöke, Kishore Mahbubani, továbbá Sohrab Ahmari író, szerkesztő, de a konferencia vendége lesz az indiai Külügyminisztérium korábbi államtitkára, Riva Ganguly is.
Az orosz-ukrán háború kitörése óta még sehol nem rendeztek olyan nagy volumenű nemzetközi szakmai konferenciát a békéről, mint az MCC Budapest Peace Forum, amelyen szakmai szempontból tudják megvitatni a résztvevők a béketeremtés lehetőségeit. A kétnapos, nagyszabású nemzetközi konferencián többek között szó esik a békéhez vezető útról, a diplomácia szerepéről, valamint a háború gazdasági hatásairól. A rendezvény a háborút történelmi kontextusba is helyezi, vizsgálja a nukleáris eszkaláció lehetőségét is, valamint a háborút és békét vallási szemszögből is megközelíti. A konferencia előeseményén június 5-én 18 órától egy Budapest Lectures keretében George Beebe, a Quincy Intézet nagystratégiai igazgatója és Kiss Rajmund, az MCC Diplomáciai Műhely vezetője beszélgetnek arról, hogyan lehetne a diplomácia eszközeit is felhasználva tartós békét teremteni Ukrajnában.
A kétnapos nagykonferenciát június 6-án 9:30-tól Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója nyitja meg, majd Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tart nyitóelőadást. A rendezvény második napja sem telik el miniszteri jelenlét nélkül: június 7-én 9:30-tól Nagy Márton gazdaságfejlesztésért felelős miniszter mondja el gondolatait a konferencia témájával kapcsolatban.
Az esemény előadói között van Jeffrey Sachs amerikai sztárközgazdász, a Columbia Egyetem Fenntartható Fejlődés Központjának igazgatója, aki szerint a semleges országoknak kell Ukrajna és Oroszország között közvetíteniük. Annak ellenére, hogy évtizedekig azt az illúziót keltettük, hogy a hagyományos háborúk a múlté, és hogy Európa háborúmentes övezet lett,
mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy a múltat nem lehet csak úgy magunk mögött hagyni