Hajdú Péter: Magyar Péter bement a Partizánba, és tolt egy Mónika show-t (VIDEÓ)
A műsorvezető-producer elárulta azt is, szerinte van-e Orbán Viktornak alternatívája.
A 2021-es gyermekvédelmi törvény miatt 2022 decemberében lett per, amelyhez az Európai Bizottság mellett Belgium is csatlakozott.
„Magyarország nem hagyja magát! A mai napon ellenkérelmet nyújtottam be az Európai Unió Bíróságához a magyar gyermekvédelmi törvény miatt indított kötelezettségszegési eljárásban” – jelentette be szerda esti Facebook-posztjában Varga Judit, aki leszögezte: a kormány továbbra is kitart azon megyőződése illetve az Európai Unió Alapjogi Chartájában foglaltak mellett, hogy az oktatás nemzeti hatáskörbe tartozik, a gyermekek neveléséről dönteni pedig a szülők joga.
„Az elmúlt hetekben napvilágra került esetek is bizonyítják, hogy nagy szükség van a gyermekvédelmi törvényre, sőt további intézkedések meghozatalára is” – zárul az igazságügyi miniszter posztja.
Tavaly decemberben perelte be az Európai Bizottságot a 2021 júniusában elfogadott gyermekvédelmi törvény miatt. A per előtt egy kötelezettségszegési eljárást is zajlott, amelynek során nem tudták rendezni a felek a vitájukat, és ezért léptette most bírósági szakaszba az ügyet a Bizottság azzal, hogy beadta a peranyagot az Európai Bíróságra.
Ismert: az ominózus törvény tágította a pedofil bűnelkövetők elleni fellépés lehetőségeit, és amelynek értelmében például tilos olyan reklámot tizennyolc éven aluliak számára elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg.
Belgium például 2021-től a jogszabály elleni harc élére állt, és 17 másik tagállamot vett rá, hogy fogadjanak el közös nyilatkozatot, amelyben aggodalmukat fejezik ki az LMBTQI+ embereket hátrányos helyzetbe hozó intézkedés miatt, és úgy vélik, hogy az sérti a véleménynyilvánítás szabadságához való jogot. A Benelux állam egyébként februárban csatlakozott a hazánk elleni keresethez.
Nyitókép: MTI/Az Európai Unió Bírósága