Börtönbe kerülhet a budapesti férfi, aki lehallgatta a családját
A Btk. szerint a tiltott adatszerzés három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Ügyvédje tájékoztatása szerint a zenész még nem kapott új börtönbehívót. Csontos Zsolt úgy látja, az első fokon eljáró járásbíróságnak nem sikerült feloldani a védelem és bíróság orvos szakértőinek álláspontjai között fennálló ellentmondásokat.
„Benyújtottuk fellebbezésünket a Budaörsi Járásbíróság határozata ellen, amelyben elutasították Galambos Lajos szabadságvesztése megkezdésének halasztására irányuló kérelmet” – mondta a Mandinernek Csontos Zsolt, a zenész jogi képviselője.
Bár a bíróság közleménye szerint a fellebbezésnek nincs halasztó hatálya a börtönbüntetés megkezdésére, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy Galambos Lajosnak az első fokú határozat alapján azonnal be kell vonulnia a börtönbe – magyarázta az ügyvéd.
Ám ez nem a bíróság, hanem a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának kompetenciája. Ők döntik el, hogy megvárják-e a jogerős döntést a halasztási kérelemről vagy nem – fűzte hozzá az ügyvéd. Csontos Zsolt hangsúlyozta: a másodfokon a kérelmet elbíráló Budapest Környéki Törvényszéknek azt kell eldöntenie, hogy a járásbíróság a szakértői értékelése során kellően megalapozottan járt-e el.
Az ügyvéd kifejtette: két betegségről volt szó a halasztási kérelemben. Az egyik kapcsán
Ugyanakkor megállapításuk szerint ez a betegség kezelhető a büntetés-végrehajtás intézményén belül.
A másik betegség esetében pedig nem azt mondta a bírósági orvosszakértő, hogy nem állapítható meg a betegség, hanem hogy a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció alapján szerintük nem igazolható. Hiányoltak vizsgálatokat és diagnosztikai eredményeket. Az viszont, hogy nem igazolható a betegség, nem azt jelenti, hogy nem létezik – mondta Csontos Zsolt.
A védelem által felkért szakértők ellenkező eredményre jutottak, mint a bíróságé, de ez nem jelenti automatikusan, hogy utóbbinak van igaza – tette hozzá. A fellebbezés során abban kell dönteni, hogy megnyugtató módon fel van-e oldva le az orvosok véleményei közötti ellentmondás. Álláspontom szerint nincs – mondta Csontos Zsolt.
Lagzi Lajcsinak eredetileg február 15-én kellett volna bevonulnia a kecskeméti börtönbe, ám január 30-án kérelmet nyújtott be, amelyben a szabadságvesztés büntetés megkezdésének halasztását kérte. A bíróság a kérelem elbírálásig függőben tartotta a bevonulást, ezért a zenésznek végül nem kellett megkezdenie három és fél éves büntetésének letöltését február közepén.
A Budaörsi Járásbíróság, február 28. napján határozatában elutasította Galambos Lajos kérelmét, mivel annak törvényes oka nem áll fenn, így a halasztás nem engedélyezhető.
Nyitókép: Galambos Lajos, távozik a székesfehérvári büntetés-végrehajtási intézetből 2016. január 24-én. (Fotó:MTI/Lakatos Péter)