Kiderült, Donald Tusk Mandiner-olvasó, kommentálta is a lapunkban megjelent egyik cikket
Lengyelország miniszterelnöke csütörtökön interjút adott az Európai Tanács brüsszeli csúcstalálkozója közben.
A ma esti Fradi meccsre is hangolódunk eheti lapszámunkkal, de a nőkkel is foglalkozunk.
Címlapos interjút olvashatnak a friss Mandinerben Kubatov Gáborral, a Fidesz pártigazgatójával.
A beszélgetésben a Fradi elnöke a ma esti Leverkusen elleni meccsről egészséges önbizalommal beszélt:
- fogalmazott.
Az orosz mesterről, Csercseszovról elismerően beszélt, kiemelve a profizmusát, ahogy az ellenfelekből a csapatát felkészíti.
A magyar játékosok nagyobb arányáért reklamálóknak Kubatov azt üzente: csak azért, mert valaki magyar, nincs előjoga a többiekkel szemben. „A magyar fiataloknak jobban kell akarniuk, mint egy marokkóinak”
A beszélgetésben előkerült a Liu fivérek ügye is, amelyben elismerte személyes felelősségét: „Későn kapcsoltunk a Liu fivérek ügyében”.
„Borzasztó látni, mivé lesz a főváros. Méhlegelők, dugók, hajléktalanok”
– mondja Kubatov Gábor Karácsony Gergely eddigi teljesítményéről.
A Fidesz fővárosi esélyeit firtató kérdésre elutasította a feltételezést, hogy pártja elengedte volna Budapestet, és elárulta azt is, milyen karakterű főpolgármester-jelöltet látna esélyesnek.
Nem enged a kormány az orvosi kamara zsarolásának - címmel közlünk áttekintő írást a kötelező kamarai tagság megszüntetéséről és az oda vezető útról. A MOK nyomásgyakorló akciójával veszélyeztette a betegbiztonságot, mely alkotmányos jog.
Mi maradt a 2020-as évekre a moldvai magyarokból? Hogy áll hozzájuk a román állam, és miként segíti őket Magyarország? Friss számunkban helyszíni riportot olvashatnak Csángóföldről.
A Makronóm rovat ezúttal a ruházati ipar legújabb trendjeit vizsgálja, és rámutat: a luxusmárkák világával szemben egyre nagyobb figyelmet élveznek a fenntarthatósági szempontok is.
Külföld rovatunkban a tízéves német AFD párt történetet tekintjük át. Az EU-kritikus professzorok és üzletemberek elitpártjaként induló AFD ma nagyrészt összeesküvés-elméletekkel házal a társadalom vesztes rétegeiben. Vajon ez volna az alternatíva Németország számára? - teszi fel a kérdést cikkünk.
Élet rovatunkban a tavaly megnyitott Magyar Zene Háza új időszaki kiállítását vesszük górcső alá. A Nekünk írták a dalt! a magyar populáris zene hőskorát és társadalmi hatásait mutatja be 1957-től a rendszerváltozásig, a tárlatot Jávorszky Béla Szilárd kurátorral sétáltuk végig.