Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Jól járt hazánk, hogy nem sikerült! Mutatjuk a részleteket!
A Mandiner korábban megírta: nyílt levelet írt Bánhidi Ákos, a Liu fivérek korábbi edzője az olimpikonok országváltása után. Erről ide kattintva olvashat bővebben. Emlékezetes: ingyen távozhatnak a gyorskorcsolyázók Kínába.
Nyílt levelében a Liu fivérek korább edzője leszögezi: „a testvérekkel és Csang Csing Linával kiváló a kapcsolatom, az egymás iránti szeretetünk és tiszteletünk töretlen. A fiúk egyik (volt) edzőjeként elmondhatom, mindenki ilyen tanítványokra vágyik, amikor belevág ebbe a nemes szakmába, és nemcsak az »eredménycunami« miatt, amelyet ránk zúdítottak a srácok, hanem azért a szeretetért és megbecsülésért, amit tőlük kaptam.”
Bánhidi azonban a levélben arra is kitér: szerinte ugyanakkor
a kiváló hazai szakemberek szembeköpése sajnálatos és szégyenletes.”
Mint a korábbi edző fogalmaz: „mindenki elhiheti, hogy Lina a stábtagokból szívesen elvitt volna magával néhányat a messzeségbe, ha ezt megtehette volna” – véli az edző.
A Mandiner megírta, a fentiek alapján sem csituló botrány ellenére a fiatalabbik Liu fivér, Shaoang is esélyes az Év Férfi Sportolója címre, hiszen ott van a top 3 jelölt között. Ennek apropóján lapunk szavazást indított, hogy kiderüljön: a Mandiner olvasói az országváltó olimpikonnak ítélnék-e az Év Férfi Sportolója címet.
Mutatjuk az eredményt:
A Mandiner felhívására több mint 700 szavazat érkezett a határidő lejárta előtt, melynek eredménye szerint olvasóink Szilágyi Áronnak ítélnék az Év Férfi Sportolója díjat. A szavazáson részt vevő olvasóinknak ezúton is köszönjük a részvételt! A szavazásról bővebben ide kattintva olvashat!
Nyitókép: MTI / Kovács Tamás