a fórumon mintegy 400 iskolaigazgató és tanár lesz jelen.
Egész napos konzultációra kerül sor, amelyen több tucat pedagógus szólalhat fel, akik saját tapasztalataikat és javaslataikat osztják majd meg. A tárca miniszteri és államtitkári szinten képviselteti majd magát, bemutatva a kormányzati álláspontot is.
„Fontosnak tartjuk, hogy a legszélesebb körben, őszintén és higgadtan, egymás véleményét meghallgatva, s azt tiszteletben tartva egyeztessünk egy egész napon át személyesen” – mondja Rétvári Bence. Amikor arról kérdeztük, lehetőséget kapnak-e a felszólalásra a kormány oktatáspolitikájához igencsak kritikusan viszonyuló pedagógusok, a miniszterhelyettes úgy válaszolt, a résztvevők és a felszólalók között egyaránt lesznek igazgatók és tanárok, fővárosiak és vidékiek, idősek és fiatalok, kis- és nagy oktatási intézmények képviselői, bizonyára részt vesznek tiltakozók és nem tiltakozók.