Rendkívüli közlemény címmel posztolt hivatalos közösségi oldalára Kocsis Máté. A fideszes képviselő szerint az elmúlt napokban olyan pánikkeltő üzeneteket és hamis híreket terjesztett a baloldal a közösségi médiában, amelyek szerint a lakossági megtakarításokat veszély fenyegeti, és
emiatt az a legjobb szerintük, ha az emberek megszüntetik a bankbetéteiket.
„Ezek az állítások egyrészt valótlanok és súlyosan sértik az ország, illetve a magyar állampolgárok érdekeit, másrészt az ilyen rémhírek terjesztése bűncselekmény, melyekkel kapcsolatban a rendőrség már nyomozást indított” – írja Kocsis, aki szerint jól látható jelei vannak, hogy a következő időszakra a forint elleni támadást készítenek elő több irányból, melyhez