Karácsony Gergely szerint jó döntés volt sétányt elnevezni Horn Gyuláról
Karácsony Gergely főpolgármester elmondta, a kormányhivataltól kedden érkezett a levél, de az nem vitatta a közgyűlés döntésének jogszerűségét, csak „bizonyos kételyeket vázol fel” azzal kapcsolatban. A főpolgármester kiállt amellett, hogy jó döntés volt sétányt elnevezni Horn Gyuláról, annak ellenére, hogy – mint fogalmazott – a családja a kommunizmus által erősen üldözött család volt.
Karácsony Gergely válaszában megismételte: Horn Gyula demokratikusan megválasztott miniszterelnök volt, aki részt vett a demokrácia építésében, ezért megérdemli, hogy közterületet nevezzenek el róla.