A migránsok megkeserítik a szerbiaik életét a magyar határ közelében, de akkor messze elkerülték Horgost, amikor híre ment, hogy a rendőrség akciókba kezd, pár nappal ezelőtt pedig – miután Tompán Novák Katalin magyar köztársasági elnökkel egyeztetett a migránshelyzetről – Aleksandar Vučić a szerbiai településen járt – számolt be a Szabad Magyar Szó.
A horgosi helyi közösség biztonsági bizottságának tagja szerint az a cél, hogy minden migránst eltávolítsanak a határövezetből, és befogadóközpontokba helyezzék el őket.