„Van, akinek a tévé hazugság, nekünk igazság”, „Van, akinek a tévé mások megalázása, nekünk értékek közvetítése”, „Van, akinek a tévé propaganda, nekünk közszolgálat” – ilyen megjegyzések hangzanak el a DK videóiban, amelyek mind a „lesz mit nézni” szlogennel zárulnak. A Magyar Nemzet arra következtet, hogy a DK
nemcsak személyi, szervezeti kérdésekben szeretne döntő előnyt szerezni az ellenzéki pártokkal szemben,
hanem a nyilvánosságot is szeretné uralni. (Azt pedig a Mandiner teszi hozzá, hogy a Gyurcsány akcióját illusztráló fotó sem tűnik eredetinek, Deák Dániel kiszúrta, hogy kísértetiesen hasonlít a Video Player logójához.)