az emberi szervezetet nagyon megterheli az évi kétszeri váltás.
A 2010-es évektől egyre több állam törölte el az óraátállítást, az Európai Parlament pedig 2019-ben úgy döntött: két évet hagy a tagoknak annak eldöntésére, melyik időszámítást válasszuk. De azóta sem sikerült megegyezni. Először a koronavírus-járvány miatt nem foglalkoztak vele, most pedig az Ukrajnában zajló háború, a rezsiválság és egyéb okok miatt beláthatatlan távolságba került a döntés.
A téli időszámítás idén október 30-án, vasárnap kezdődik: az órák mutatóit hajnali 3-kor 2-re állítjuk vissza. Egy órával korábban fog sötétedni, viszont reggelenként ugyanennyivel korábban kel a nap – tájékoztat a 24.hu.