A publicista szerint azóta sem lett „semmi sem jobb”.
Tóta W. Árpád publicista egyik legutóbbi közösségi oldalán közzétett bejegyzésében az elmúlt hetek pedagógusdemonstrációira reflektált.
„Csak a pártok rá ne telepedjenek! Így nem kell attól tartani, hogy a megszomorított tanárok, diákok és szülők egyszer csak azt mondják, ők legközelebb inkább másra szavaznak” – kezdte a cikkéhez fűzött kísérőszöveget Tóta W..
„Pedig ettől összecsinálnák magukat csupaszcsigától a malacperselyig.
Hiszen ez egy csomó kellemetlenséget jelent: munkanélküliséget, elszámoltatást, börtönt – ki mit intézett magának” – hívta fel a figyelmet.
„A legjobb, ami történhet velük, ha helyből depolitizálják az eseményt maguk a kárvallottak. És azt mondják, hogy ehhez pártoknak, politikának nem lehet semmi köze. Ja, akkor jól van – törli le a homlokáról a verejtéket csiga és malac egyszerre. Nincs veszély. Ki kell fárasztani őket, esetleg betömni a szájukat valamivel mára, aztán egyenként levadászni a hangadókat” – folytatta a publicista.
„A legszomorúbb, hogy ez megtörtént már nem egyszer, hanem sokszor. Konkrétan a tanárokkal is.
2016-ban is volt negyvenezres tüntetés, esernyőkkel, kockás inggel, szenvedélyes kiállásokkal.
A tüntetők akkor is megmondták, hogy pártokkal ők nem közösködnek. Mit értek el? Kaptak egy Nemzeti Pedagógus Kart, élén egy kerti törpével, aki aztán addig egyeztetett és koordinált, hogy most itt vagyunk megint, az utcán. És semmi sem lett jobb” – emlékeztetett Tóta W. Árpád.
Tóta W. Árpád gondolatmenetére Hont András is reagált.
Az újságíró szerint Tóta W.-nek „bizonyos szempontból teljesen igaza van”.
Hont hozzátette,
„Árpád természetesen azonnal előhúzza az asztalfiókból a kész megoldási javaslatát (immár egymásutánjában harmadszor). Jól kell szavazni.
Apró szépséghiba, hogy most volt a választás. Ami persze részben azért alakult úgy, ahogy, és azért nem tudnak a jólkellszavazni-zsolozsmázók mit kezdeni az eredményével, mert két szempontot képtelenek figyelembe venni” – olvasható a bejegyzésben.
A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:
Nyitóképen egy korábbi pedagógussztrájk: Fotó: MTI/Bruzák Noémi