A kutatás arra világít rá, hogy magyar szavazók döntő többsége szerint nem hatékony az uniós szankciós politika, ugyanis Európa jobban megszenvedi annak következményeit, mint Oroszország. A választók kétharmados többsége (66 százalék) egyetért azzal az állítással, hogy Európának jobban ártanak a szankciók, mint Oroszországnak. A kijelentéssel csupán a választók egyötöde (22 százalék) nem értett egyet.
Az energiapiacot érintő szankciókkal kapcsolatban
a válaszadók 62 százaléka ért egyet azzal az állítással, hogy »hiba lenne szankciót kivetni az orosz gáz behozatalára«.”