A legutóbbi Magyar Közlönyben számoltak be arról, hogy egy új állami céget hoznak létre „az építőipari alapanyag-ellátása biztosítása érdekében.” Az új cementgyár létrehozásához szükséges intézkedésekről rendelet is született. Az erre vonatkozó terveket Lázár János és Palkovics László minisztériumának év végéig kell elkészítenie.
Megszűnik öt állami cég
A hétfőn este megjelent Közlönyből az is kiderült, hogy ugyanakkor öt állami cég szűnik meg 2023. január elsejével. Mind az öt cég az Építési és Beruházási Minisztérium alá tartozik.