A lengyel Gazeta Wyborcza arról ír: elsöprő győzelmet aratott Orbán Viktor miniszterelnök pártja az áprilisi választásokon. A Fidesz 52,5 százalékot szerzett, ami így 135 mandátumot jelent a 199 fős parlamentben (az alkotmányos többség 133 mandátum).
Nyár elején pedig még ennél is nagyobb volt a Fidesz népszerűsége, a magyarok 63 százaléka Orbán pártjára akart szavazni.
Amikor június végén kiírták az országban az időközi választásokat, a Fidesz nyerte a legtöbbet, még az ellenzék bástyájában is sikerült mandátumot szereznie. Az időközi választásokon a részvétel mindössze 20 százalékos volt, amit Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere keserűen kommentált:
Nem kell titkolni: választóink az otthon maradással büntették meg az ellenzéket az országgyűlési választáson elért eredményünkért.”
Jobbikos haláltusa