Újvidéki tragédia: „összegyűrt cementes zsákokat” használhattak beton helyett
Az állomás felújítását végző cég tanácsadója szerint a leomlott részt is érintette a felújítás.
Megemlékezést tartott szombaton, a Hableány sétahajó kiemelésének harmadik évfordulóján Budapesten a Terrorelhárítási Központ (TEK).
A tragédia helyszínének közelében, a Margit-híd pesti hídfőjénél felállított emlékműre Hajdu János főigazgató koszorút helyezett el, majd a kollégáival együtt főhajtással emlékezett meg az áldozatokról.
A Hableány 2019. május 29-én este néhány másodperc alatt süllyedt el a Duna belvárosi szakaszán, a Parlament és a Margit-híd között, miután egy jóval nagyobb vízi jármű, a Viking Sygin nekiment és felborította. A szállodahajó kapitányát a vízi közlekedés halálos tömegszerencsétlenséget okozó gondatlan veszélyeztetésével, valamint segítségnyújtás elmulasztásával vádolja az ügyészség. A sétahajón utazó 33 dél-koreai turistából hetet sikerült kimenteni. A tragédiában a kétfős magyar személyzet is életét vesztette. A legfiatalabb utas 6 éves, a legidősebb 71 éves volt. Egyiküket azóta sem találták meg, eltűntként tartják nyilván.
A roncsokat hajódaruval tudták csak felhozni a víz alól. Az előkészületet a TEK koordinálta, a kiemelés 7 óra elteltével ért véget. A holttesteket még ezt megelőzően sikerült felszínre hozni – idézte föl az akkor történteket egy pénteki rendezvényen Hajdu János. A főigazgató szerint egy ilyen esetnél a világon kevesen lennének képesek olyan gyorsan a helyszínre érni, ahogy a magyar szakemberek a tragédia estéjén szolgálatba álltak.
(MTI)
Nyitóképen: A Hableány roncsa. Forrás: Olvasói fotó