Az Index került dokumentum szerint a szerződésben az áll, hogy a munkavállaló a munkát a munkáltató székhelyén végzi, köteles az előírt helyen és időben munkavégzésre alkalmas állapotban megjelenni, munkaidejét pedig munkával tölteni.
Ezt sérthette meg a főszerkesztő, amikor májusban 5 napig nem jelent meg, és szabadságot sem kért.
A lap megkereste az érintettet, de azt mondta, hogy csak szerdán válaszol a feltett kérdésekre, addig az üggyel kapcsolatban nem kíván senkinek sem nyilatkozni. A májusi lapszám egyébként ezekben a napokban jelenik meg, az újságot a jövőben a felelős szerkesztő, Nagy Ildikó Emese irányítja.