Karácsony az ellenzéki előválasztás rendszerét árulta el, a visszalépése pedig a történelmi bűn kategóriába tartozik.
„Sosem tudjuk meg, mi történt volna, de ezt a döntést akkor is az ellenzéki választóknak kellett volna meghozniuk, ugyanis erről szólt volna az előválasztás” – mondja Czeglédy Csaba.
A DK-s politikus szerint Karácsony vagy Dobrev Klára vezetésével ugyan nem változott volna a választás kimenetele, de az arányok igen. „Nagyon sokan már azt is óriási sikerként könyveltük volna el, ha a Fidesznek nem jön össze a kétharmad” – jelentette ki a politikus.