Már az új Országgyűlés fog dönteni a referendumról
Az ellenzék szerette volna, hogy az általuk „rendszerváltónak” nevezett referendum két kérdéséről még az április 3-i országgyűlési választással, illetve a kormány ezzel együtt tartott gyermekvédelmi népszavazásával egyidőben lehessen véleményt mondani. Azonban a különféle eljárási és jogorvoslati határidők miatt erről a lehetőségről az ellenzék már akkor lecsúszott, mikor leadta a 470 ezer szignót.
Ha minden határidőt maximálisan kimerítenek, akkor október második hetében lehet az ellenzéki népszavazás, de legjobb esetben is csak valamikor augusztusban. De ez nagyban függ a választástól is, hiszen vélhetően már éppen az új összetételű Országgyűlésnek kellene elrendelnie a népszavazást, amely várhatóan csak májusban ül majd össze – olvasható a cikkben.